גיבוי המידע האישי

אתם מוזמנים ליצור עמי קשר - ללא כל עלות - על מנת לקבל הדרכה ועזרה בגיבוי הקבצים האישיים שלכם.
הייעוץ עבור לקוחות המזמינים שירות בטרם מסירת הציוד לבדיקה וטיפול.

מדוע חשוב לגבות את המידע?
תמונה, מסמך או סרטון וידאו שצילמתם הם חלק מקבצי המידע האישי על מחשבכם, אולם קיימים עוד סוגים רבים של תכנים על המחשב או הציוד האלקטרוני שלנו המכילים מידע אישי ואותם אנו צריכים לגבות דרך קבע.
בניגוד לעבר שבו מסמך או תמונה פיזית היו מאתגרים לשכפול באמצעות מגוון של פעולות פשוטות בעידן הדיגיטלי ניתן לגבות את המידע שלנו על ידי יצירת העתקים שונים.
אי גיבוי המידע ושמירה של כל התכנים שלכם על מכשיר אחד זהה לחלוטין לשמירה של עותק פיזי אחד של מסמך או תמונה למשל - אם העותק היחיד אבד הוא אבד לעולמי עד.
קיימים סוגים שונים של דרכי גיבוי מומלץ כדרך קבע לבצע גיבוי לתכנים שלכם, בעמוד זה אביא בפניכם מספר דרכים פשוטות אשר בהן תוכלו להיעזר כדי לגבות את המידע בטרם תביאו את הציוד שלכם לשירות במעבדה.

גיבוי על גבי מדיה אופטית (תקליטור)
דיסקים מסוגים שונים כגון CD או DVD מגיעים בנפחים של 700MB-8.4GB בימינו. כדי להשתמש בהתקנים אלו יש צורך בכונן מיוחד אשר יודע לקרוא אותם, אולם כדי לכתוב על גביהם מידע צריך כונן מיוחד הנקרא "צורב" או DVD - CD Burner.
למרות שיחסית מדובר במוצר זול (כ150 ש"ח לצורב ומספר אגורות לדיסק פיזי) לשיטה זאת מספר חסרונות:
המדיה עצמה איננה אמינה במיוחד ורגישה מאוד לפגיעה פיזית, אם לא משתמשים בדיסקים יקרים שמאפשרים צריבה רב פעמית המחיר נוסק, נפח האחסון קטן.

Optical Disk Drive


גיבוי על גבי זיכרון Flash
התקנים אלו מוכרים לנו במיוחד משימוש ב Disk On Key הידוע. מדובר בזיכרונות קומפקטיים במיוחד ובעלי נפחים גדולים יחסית (כיום ניתן לרכוש במחיר הוגן ביותר התקנים בנפח של 128GB) והם מאפשרים קריאה של מידע מתוכם וכתיבה על גביהם בצורה קלה וידידותית.
שני סוגים של התקנים נפוצים משתמשים בזיכרונות אלו:
1. Disk On Key - אשר הינו מכשיר המאפשר להתחבר אל שקע מסוג USB במחשב ולהעביר מידע מידית ובצורה פשוטה.

Disk on Key


2. SD Card - בדרך כלל כרטיסים אלו משמשים כהתקני זיכרון במצלמות, טלפונים ניידים או טאבלטים אך ניתן לחבר אותם למחשב באמצעות קורא כרטיסים. מבחינת שימושיות התעפול שלהם דומה לDisk on Key אולם בדרך כלל הם נמצאים פיזית בתוך התקן כלשהו (למשל סמארטפון) כדי להעביר אליו מידע לגיבוי.

SD Card


גיבוי על גבי דיסק קשיח חיצוני
אחת האפשרויות הפשוטות והמומלצות יותר לגיבוי. מדובר בדיסק קשיח (בדומה לזה שנמצא אצלכם בתוך המחשב) אשר מגיע עם מארז מיוחד המאפשר לו לפעול בצורה חיצונית דרך אחד החיבורים הזמינים אשר במחשב, בדרך כלל שקע USB.
התקנים אלו מגיעים לנפחי ענק של מספר TB ומחירם איננו גבוה כך שמדובר באופציה מומלצת.
בדומה לדיסק הקשיח הרגיל שלכם גם כאן ניתן לכתוב ולקרוא על גבי הדיסק בצורה פשוטה וקלה בניגוד לתקליטורים.

External Disk Drive


גיבוי בענן
קיימים שירותים רבים ברשת אשר מוכרים שטחי אחסון על גבי השרתים שלהם בהם תוכלו לאחסן למרות גיבוי או נוחות הגישה את הקבצים שלכם. 
שירותים אלו מתחלקים למספר סוגים אולם ישנם שניים נפוצים:
1. אחסון בענן - אחסון כללי של קבצים ללא תלות בתוכן המחשב שלכם. בשירותים אלו באמצעות ממשק השירות תוכלו להעלות קבצים לשרת למטרות גיבוי ואחר כך למחוק מהמחשב.
2. שירותי גיבוי "מראה" - בשירותים אלו תוכנת הגיבוי רצה ברקע ויוצרת העתק זהה של מיקומי הגיבוי אשר הגדרתם על המחשב שלכם ומאפסנת אותו בשרתי החברה.
כל השירותים הללו דורשים חיבור לאינטרנט אך הם פשוטים מאוד וחלקם חינמיים לחלוטין.
לדוגמה לפי סעיף 1 ישנם שני שירותים חינמיים ונוחים ביותר בהם תוכלו להיעזר:
הראשון של חברת גוגל Google Drive המציע נפח אחסון של 15GB בחינם.
השני של חברת מיקרוסופט OneDrive המציע נפח אחסון של 5GB בחינם.

Cloud Computing


בנוסף לנאמר כאן מומלץ לערבב שני שיטות גיבוי לפחות ולדאוג שהגיבוי לא ישב במקום פיזי זהה למחשב אותו גיביתם.
מעבר לכך החל מWindows 8 ומעלה חברת מיקרוסופט הציגה שירות חדש שנקרא Microsoft Account. במקום להתחבר למחשב האישי שלכם עם חשבון מקומי תוכלו להתחבר עם חשבון שמסונכרן לשרתי מיקרוסופט ובאמצעותו לגבות את הקבצים שלכם וההגדרות האישיות ישירות לענן דרך שירות OneDrive בצורה אשר מובנית במערכת.